Mednarodno srečanje v Španiji

V tednu od 9. do 13. marca naj bi 5 strokovnih delavcev in 7 učencev naše šole gostovalo na šoli Colegio Villa Fatima v Španiji.

Tega srečanja smo se vsi veselili in se nanj precej časa pripravljali:

• učenci so začeli pisati dnevnik, kamor so zapisali svoje občutke v pričakovanju na ponovno snidenje s španskimi in bolgarskimi sovrstniki ter opis vseh načrtovanih ogledov v Španiji
  • strokovni delavci smo se skupaj z učenci učili tradicionalnih slovenskih plesov, ki naj bi jih zaplesali v Španiji, kjer naj bi predstavili našo državo
  • spekli smo medenjake
  • pripravili darila …
vezeni prtički

V tednu pred odhodom pa so se nam porušili vsi načrt, padli smo v kolesje negotovosti, težkih odločitev – v Evropi se je začel širiti novi koronavirus. V šoku in z veliko stisko smo se nazadnje odločili za odpoved potovanja. Zelo težko je bilo nam gostom kot tudi gostiteljem, ki so imeli vse pripravljeno in organizirano.

medenjaki

Sicer smo se v tednu mobilnosti povezali videokonferenčno in bistvene naloge, ki smo jih načrtovali, v prilagojeni izvedbi opravili. Je pa bila za vse zelo težka izkušnja.