Videokonferenčno srečanje

Prva videokonferenca z učenci je uspela. Učenci so se končno tudi videli – sicer na daljavo, pa vendar. Vsi navdušeni so na projekcijskem platnu iskali predvsem svojega dopisovalca.

Štirje “najpogumnejši” so sovrstnikom iz Bolgarije in Španije na kratko predstavili našo državo, Novo Gorico in življenje na šoli, predvsem pa zanimivosti kot npr. to, da se naši učenci v šoli preobujejo v šolske copate. To namreč ni pravilo šol v vseh državah.

Žal smo imeli nekaj tehničnih težav, tako da se nismo povsem slišali in razumeli.

Preberete si lahko vtise nekaterih učencev:

“Videl sem svojega dopisovalca iz Bolgarije. Mi ni bilo všeč, ker ko so govorili angleško, se ni dobro slišalo. Upam, da bom naslednje leto šel v Španijo.”

“Učencev iz Španije se ni slišalo. Učenci iz Španije so imeli uniforme.”

“Bilo je zelo lepo. Motilo me je, ker se španskih učencev ni prav nič razumelo. Zelo mi je bilo všeč, ker sem spoznala oz. videla svojo dopisovalko. Ker je bilo zanimivo, bi se lahko še enkrat videli.”

“Bilo mi je zelo všeč. Bila sem vesela, ker sem videla svojo dopisovalko. Ni mi bilo všeč, ker se Špancev ni dobro razumelo. Upam, da bomo še kdaj imeli video klic.”