Prvi dan v Slivnu

Ponedeljek, 16. 4. 2018

Po preživeti kratki noči pri družinah smo se ob 9.30 dobili pred hotelom. Sprememba načrta – posledica prometne nesreče, v kateri sta bili vključeni dve učiteljici bolgarske šole. Šolo bomo obiskali jutri.
V kongresni dvorani smo poslušali predstavitve izvedenih delavnic v vseh razredih partnerskih šol in si med sabo izmenjali mnenja. Mnenje naših učencev je odlično predstavila Julija.
Po kosilu smo se sprehodili po široki pešconi – centru mesta Sliven. Oči so begale po izložbah, a najprej je bilo potrebno poiskati menjalnico. Vse cene so namreč v bolgarskih levih. Drugačna je tudi pisava. Branje cirilice nam še vedno povzroča težave.
Minibus nas je zapeljal proti zahodu. Tresoča se cesta. Širne poljane: pšenična polja, nasadi breskev, vinogradi. V Bolgariji je vse “veliko”.
Da vidiš navdušenje otrok, ni potrebno veliko. Samo konja pripelješ. In da ti dovolijo še jahati …  Za nekatere je bilo to prvič. Nepozabna izkušnja.
Konec dneva so učenci preživeli z družinami.

Pogumni